با توجه به اینکه هر فصلی زیبایی های خود را دارد و سفر صرفاً مخصوص بهار و تابستان نیست ، امروز می خواهیم چند کشور خارجی را برای سفر در فصل زیبای پاییز به شما معرفی کنیم که زیبایی هایشان در این فصل بیش از هر زمان دیگری است.

امارات متحده عربی ، دبی

دبی کشوری است که با وجود اینکه قدمت آنچنانی ندارد و خالی از بناهای تاریخی می باشد اما با این وجود هر ساله تعداد بی شماری از گردشگران را از سرتاسر جهان به سمت خود جذب می کند . برج های مدرن و بازارهای مختلف این کشور می تواند آن را به یکی از بهترین گزینه های سفر دانست . این کشور در بهار و تابستان بسیار شرجی و گرم است و در زمستان نیز بسیار سرد ، به همین علت به شما پیشنهاد می کنیم درصورتیکه برای سفر به دبی تصمیمی دارید ، آن را در پاییز عملی کنید و از زیبایی هایش نهایت استفاده را ببرید .

هند ، بمبئی

بمبئی از شلوغ ترین و زیباترین شهر های هند می باشد که هرساله پذیرای گردشگران بی شماری است . این شهر نیز مانند دبی تابستان بسیار گرمی دارد . بهار در بمبئی توأم با باران های موسمی است و سفر را دشوار میکند . اما در پاییز این شهر هوای بسیار ملایم و معتدلی دارد . دمای هوای بمبئی در پاییز بین 15 تا 25 درجه است و به ندرت در این ماه ها بمبئی بارانی می شود .

اندونزی ، بالی

جزیره بالی نیز از مناطق گرمسیری دنیاست که در پاییز می تواند از بهترین گزینه های سفر باشد . گرچه زیبایی های چشمگیر این جزیره در هیچ فصلی قابل چشم پوشی نیست اما پاییز که اندکی از گرمای آفتاب روزانه هم کاسته می‌شود و در کل فصل خوبی جهت گردش در بالی است.

ترکیه ، استانبول

استانبول بزرگترین و پر زرق ‌و برق‌ترین شهر ترکیه است. اگر گرما و رطوبت تابستان و باران و برف‌های طاقت‌ فرسای زمستان را در نظر نگیریم ، باقی ماه های سال برای سفر به استانبول عالی است. اواخر شهریور تا اواخر آبان ماه بهترین زمان سفر به استانبول است . درجه حرارت در این ماه‌ها بین 16 تا 24 درجه سانتی‌گراد بوده و هوای ملایمش جان می‌دهد برای تفریح و گشت‌وگذار. محبوب‌ترین بناها جهت بازدید در استانبول بناهای تاریخی چون مساجد و قصرهای باستانی هستند که هرکدام با سبک معماری منحصربه‌فردشان خودنمایی می‌کنند؛ اما در این شهر بناهای مدرن هم کم به چشمتان نخواهد خورد.

تایلند ، پوکت

پوکت بی‌شک قطعه‌ای از بهشت است و در زیبایی همتا ندارد. پوکت هم مثل بالی از جزایر گرمسیری جهان است که هرسال در ماه‌های آبان تا بهمن پذیرای گردشگران زیادی است. این ماه‌ها در بین مردم بومی به فصل خنک شهرت دارند و بهترین آب‌وهوا جهت سفر به پوکت در همین فصل است. در این فصل هوا معتدل و شب‌ها کمی خنک است اما چون بارش بسیار ناچیز است بهترین زمان برای تفریحات آبی چون شنا به‌حساب می‌آید. دو ساحل معروف پاتونگ و کارون با ایجاد امکانات مناسب جهت تفریحات آبی و شنا، و برنامه‌های شبانه‌ای چون آتش‌بازی و اجرای نمایش و رقص فیل‌ها از شلوغ‌ترین سواحل عمومی پوکت به شمار می‌روند.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn