[ad_1]

 

آرامش و سکوت کافه چیزی است که همه ما بعد از یک روز پراسترس و سخت به آن نیاز داریم. کافه‌هایی که برای لحظاتی ما را از دغدغه‌ها و شلوغی‌های تهران بزرگ دور می‌کنند. کافه 78 یکی از این کافه‌هاست که از سال 82 تاکنون در خیابان آبان جا خوش کرده است. اولین کافه در ایران که انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد را وارد منوی خود کرد. نوشیدنی‌های گرمی که مدیران کافه آن‌ها را « دمنوش» نام نهادند. مهم‌تر از همه ترکیب رنگارنگ و مزه عالی و گوارای آن‌هاست. شربت سکنجبین خیار، عرق بهارنارنج و انواع نوشیدنی‌های سنتی و دلچسب ایرانی که تا دیروز تنها در خانه‌ها و مهمانی‌های خانوادگی جای داشتند، برای نخستین بار وارد منوی کافه 78 شدند.

روزگاری کافه 78 تنها کافه خیابان کریم‌خان بود. کافه‌ای که همه شیشه‌های قدی و طناب‌های کشیده شده در جلوی درش از کاتالوگ نمایشگاه‌ها، کنسرت‌های در حال اجرا، تئاترها و رخدادهای فرهنگی- هنری پر شده است. در حین طی خیابان کریم‌خان، دو تابلوی کوچک با عنوان‌های «کافه 78» و «نگارخانه مهروا» جلوی چشمانتان سبز می‌شوند. ساختمانی دو طبقه که می‌توانید قبل از رفتن به کافه سری به نگارخانه بزنید. هنر و هنرپروری در کافه 78 موج می‌زند. لیوان‌هایی پر از مداد رنگی برای نقاشی کشیدن مشتریان و یا نقاشی‌های زیبا و مدرن نشسته بر روی دیوار همه این موضوع را فریاد می‌زنند.

منوی کافه 78 شامل انواع نوشیدنی‌های گرم و سرد با طعم‌های عالی است. صفحه‌ای تحت عنوان «رفع گرسنگی» را در این منو می‌بینید. انواع سوپ، سالاد، ساندویچ‌های خوشمزه و کرپ‌ها در این دسته جای می‌گیرند. خبر خوش برای علاقمندان به قهوه این است که قهوه‌ای به نام «قهوه غیرعادی» در این کافه سرو می‌شود. ترکیبی از کارامل، قهوه و چند نوع ادویه مختلف در حجم زیاد که شما را وسوسه به سفارش آن می‌کند.

مانند بسیاری از کافه‌های تهران، سیگار کشیدن در این کافه ممنوع است. طرفداران و کاربران شبکه‌های اجتماعی و دنیای مجازی می‌توانند از اینترنت وایرلس پرسرعت کافه 78 استفاده کنند.

آدرس: تهران، خیابان کریم‌خان زند، خیابان شهید عضدی جنوبی، آبان جنوبی، روبروی خیابان سپند، پلاک 38

شماره تماس: 88919863،88919862-(021)

کافه 78 تهران کافه 78 تهران کافه 78 تهران کافه 78 تهران کافه 78 تهران کافه 78 تهران کافه 78 تهران کافه 78 تهران کافه 78 تهران

کافه 78 تهرانکافه 78 تهران

[ad_2]

لینک مطلب

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn