[ad_1]

یک راهنمای تورهای گردشگری گفت: اگر طی یک نظرسنجی از همشهریان خود درباره اقامتگاه‌های بوم‌گردی در خراسان رضوی بگیرید حتی اسم این اقامتگاه‌ها را نیز تاکنون نشنیدند و علت این امر به عدم اطلاع‌رسانی مناسب برمی‌گردد.

پوریا کریمیان اقبال در گفت‌وگو با خبرنگار ایسنا، اظهار کرد: اقامتگاه‌های بوم‌گردی یک پدیده جدید در کشورمان به شمار می‌رود که در روستاهای کوچک و حومه شهرهای بزرگ ایجاد شدند، اما زیرساخت‌های این اقامتگاه‌ها سالیان خیلی دور در کشورهای دیگر ایجاد شد.

این راهنمای تورهای گردشگری خاطرنشان کرد: اقامت در مراکز بوم‌گردی حسی را به توریست می‌دهند که متفاوت از اسکان در هتل است، گویی گردشگران به میهمانی رفته باشند و میزبان در این اقامتگاه‌ها مانند میهمان خود از مسافران پذیرایی می‌کند.

وی گفت: برخی از این اقامتگاه‌ها را می‌توان از طریق وب‌سایت رزرو کرد که البته تصور می‌کنم استثناء هستند. باید اشاره کرد که حلقه ارتباطی مدونی در استان بین تورگردانان و این اقامتگاه‌ها وجود ندارد، در حالی که استان‌های فارس و اصفهان در این زمینه از ما جلوتر هستند.

کریمیان اقبال با بیان اینکه بخش دولتی در زمینه تبلیغات از این اقامتگاه‌ها حمایتی نمی‌کند، افزود: مسافرانی که به ایران سفر می‌کنند اغلب این اقامتگاه‌ها را نمی‌شناسند مگر اینکه میهمانی که قبلا به این اقامتگاه‌ها رفته برای افراد دیگر تعریف کرده باشد و به اصطلاح تبلیغ دهان به دهان صورت گرفته است.

وی در خصوص حمایت‌های دولت گفت: به عنوان مثال وقتی که وارد فرودگاه بانکوک می‌شوید، با تعداد نامحدود نقشه‌های رنگارنگ رایگان، متفاوت و پر از عکس مواجه می‌شوید که زیبایی‌های شهرها و مناطق بوم‌گردی و حتی زیبایی‌های شهرهای بسیار دور را می‌توانید در آن‌ها مشاهده کنید و این نوعی از حمایت دولتی است.

این راهنمای تورهای گردشگری ادامه داد: گردشگران داخلی نیز با کمبود اطلاعات مواجه هستند و اگر نظرسنجی از همشهری‌های خود درباره این اقامتگاه‌ها بگیرید حتی اسم این اقامتگاه‌ها را نیز تاکنون نشنیدند و علت آن به عدم اطلاع‌رسانی مناسب در  این رابطه برمی‌گردد.

وی با بیان اینکه میزان اقامت مسافر در مشهد از پنج شب به حدود دو شب کاهش یافته است، افزود: این مساله اشغال مراکز اقامتی را تحت تاثیر قرار داده و به عدم رونق برخی مراکز گردشگری منجر شده است.

کریمیان اقبال درباره شهرستان‌هایی که بیشتر گردشگران خارجی به آن‌ها سفر می‌کنند، گفت: تورگردانان در صورتی که گردشگران فرصت داشته باشند سفر به نیشابور و کلات را در اولویت قرار می‌دهند و گردشگران خارجی در این دو شهر از زیبایی‌های طبیعی و تاریخی بازدید می‌کنند.

انتهای پیام

[ad_2]

منبع خبر

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn