با توجه به رویدادهایی چون گرم شدن زمین و ذوب شدن یخچال های قطبی و بلایای طبیعی همچون سیل ، زلزله و … امکان نابودی و تخریب مکان های دیدنی و جذاب جهان در طولانی مدت دور از انتظار نیست ، پس بهتر است پیش از تخریب دیدنی های جهان ، یک بار هم که شده آن ها را ببینید !

در اینجا قصد داریم به معرفی 5 مکان دیدنی جهان بپردازیم که پیشنهاد می کنیم این مکان ها را پیش از نابودی ببینید ؛

1- ماداگاسکار

این جزیره زیبا که در اقیانوس هند ودر منطقه ای سرسبز و استوایی واقع شده است ، چهارمین جزیره بزرگ جهان می باشد اما متاسفانه به دلیل قطعی درختان ، تخریب بافت طبیعی و سایر بلایای طبیعی و انسانی درحال نابودی می باشد و گفته می شود تا 35 سال آینده دیگر اثری از آن باقی نخواهد ماند !

2- ونیز

کمتر کسی پیدا می شود که نام ونیز ، شهر آبی ایتالیا را نشنیده باشد . متاسفانه این شهر آبی هر ساله مقداری به زیر آب فرو می رود و کارشناسان اظهار داشته اند که درسال های اخیر سرعت غرق شدن این شهر زیبا 5 برابر گذشته شده است .

3- دریاچه مرده

دریاچه مرده شورترین دریاچه جهان می باشد که در کشور اردن قرارگرفته است . این دریاچه هرساله با کاهش مساحت روبه رو می شود و طبق پیش بینی های انجام گرفته انتظار می رود که تا 75 سال آینده دیگر اثری از این دریاچه باقی نماند .

4- جزایر مالدیو

مالدیو یکی دیگر از جزایر زیبای اقیانوس هند می باشد که همه ساله گردشگران بسیاری برای دیدن این جزیره به سمت این اقیانوس سفر می کنند . اما متاسفانه این جزیره نیز با توجه به بالا آمدن آب اقیانوس ، درحال غرق شدن و نابودی می باشد .

5- دیوار بزرگ مرجانی

این دیوار متشکل از مجموعه بزرگی از صخره های مرجانی در شرق استرالیا و در اقیانوس آرام می باشد .افزایش اسیدی شدن اقیانوس، آلودگی، طوفان های موسمی و دمای داغ اقیانوس باعث شده  بیش از نیمی از دیواره بزرگ آن در سه دهه گذشته از بین رفته، و انتظار می رود  مابقی قسمت های این زیبایی طبیعی نیز تا سال 2030 نابود شود.

It's only fair to share...Share on FacebookShare on Google+Pin on PinterestTweet about this on TwitterShare on LinkedIn